Co navštívit v Opavě a jejím okolí?

Co navštívit v Opavě a jejím okolí?

Opava a její okolí nabízí mnoho zajímavých míst k objevování. Zde je přehled některých atraktivit, které byste neměli při své návštěvě opomenout:

Opavská radnice

Tato nádherná historická budova s renesanční věží, známá také jako „Hláska“ mezi místními obyvateli, je jedním z ikonických symbolů Opavy. Během vánočního období a speciálních událostí si můžete vychutnat nádherný výhled z vyhlídkového ochozu na věži. Navíc zde naleznete útulnou kavárnu Kupkafe.

Slezské divadlo

Historická budova divadla stojí naproti radnici a poskytuje bohatou kulturní nabídku pro milovníky umění.

Slezské zemské muzeum

Tohoto místa se můžete vydat, abyste prozkoumali bohatou historii a kulturu Slezska. Součástí muzea je také Müllerův dům, který kdysi patřil k opavskému zámku.

Parky a zahrady

Opava a její centrum jsou obklopeny zelení. Procházky můžete podniknout například kolem Ptačího vrchu, mezi městskými arkádami nebo ve Městských sadech.

Stříbrné jezero

Toto přírodní koupaliště nedaleko Městských sadů bylo nedávno revitalizováno a je oblíbeným místem pro koupání a procházky v přírodě.

Gastronomie

V Opavě se v posledních letech objevuje stále více vynikajících restaurací a kaváren. Můžete navštívit bistra Botaniqa a Dík a čau, vyzkoušet místní pivo v restauraci Nová sladovna nebo si dopřát výběrovou kávu v kavárnách Libertas nebo Máma mele kafe. Na Horním náměstí také najdete japonskou restauraci Kyo a indickou Taste of India.

A co vidět v okolí města?

Hrad a zámek Hradec nad Moravicí

Pár kilometrů od Opavy stojí impozantní středověký hrad na skalnatém kopci nad řekou Moravicí. Zde můžete prozkoumat hradní komnaty a projít se krásným parkem s nádhernými výhledy.

Zámek Raduň

Tento gotický hrad přestavěný na renesanční zámek je doslova jako z pohádky. Lze sem snadno dojet i autobusem MHD. Kromě zámku je zde také krásný park s oranžerií a jezírkem.

Přehrada Slezská Harta

Pokud máte rádi vodní sporty nebo si chcete prostě jen odpočinout u vody, přehrada Slezská Harta je ideálním místem. Nabízí možnosti koupání, rybaření, plachtění a pěší turistiky.

Arboretum Nový Dvůr

Tato krásná botanická zahrada, která patří Slezskému zemskému muzeu, je domovem více než 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin z celého světa. Je známá zejména velkou sbírkou rodů Rhododendron, která patří k nejbohatším sbírkám v Česku.

A pokud máte čas a chuť na další dobrodružství, v okolí Opavy naleznete také další atrakce, jako jsou zámek a aquapark v Kravařích, zámek Velké Hoštice, koupání v lomu Šífr nebo Hlučínské štěrkovně, cyklotrasy, CHKO Poodří a krásné Jeseníky.

Pokud vás zajímají další typy na okolí posedu, tak pokračujte zde.