Co podniknout v okolí posedu?

Co podniknout v okolí posedu?

Někdy potřebujete prostě jenom vypnout a nic neřešit, nikam nechodit. Ale co když chcete objevovat? Zkoušet nové věci? Nová jídla? Přesně pro tyto případy jsme pro vás připravili malý seznam míst a aktivit v bezprostředním okolí posedu STRÁŽNICE.

Restaurace Hotelík

Hotelík se nachází přímo pod kopcem, na kterém stojí náš posed. A vaří tam naprosto úžasně. Když vám na posedu vyhladoví nebo se chcete jít občerstvit něčím z čepu, Hotelík je to pravé místo pro vás.

Více najdete na webové stránce.

Vaňkův kopec

To je ten, na kterého svahy koukáte přímo z posedu. V létě můžete využít nabídky naučné Včelí stezky nebo fitness-crossfit workoutového hřiště, v zimě si pak zalyžovat na sjezdovce v délce 600 metrů a využít zázemí s občerstvením, půjčovnou a servisem.

Více najdete zde.

Národní památník 2. světové války v Hrabyni

Památník stojí na místě nejtěžších bojů v Československu, tzv. ostravsko-opavské operace. V areálu najdete památník, jehož součástí jsou i prostory expozice, historickou vojenskou techniku a symbolický hřbitov se jmény padlých sovětských a československých vojáků, a také zabitých obyvatel Severní Moravy a Slezska.

Jen několik kilometrů od posedu STRÁŽNICE se také nachází města Ostrava a Opava. Co zajímavého můžete vidět v Ostravě píšeme ZDE, o Opavě a jejím okolí pak čtěte ZDE.